Autor Wątek: Stosunek Holendrów do Polaków  (Przeczytany 8813 razy)

Offline poloq

• Newbie
  • *
Stosunek Holendrów do Polaków
« dnia: Maj 31, 2008, 15:05:51 pm »
Oto na innym forum znalazłem taką wypowiedź odnośnie stosunku Holendrów do Polaków:
"Holedrzy nie znoszą Polakow
Rumburak 2008.05.29 19:47
Jeśli na dowolnym forum internetowym w Holandii pojawi sie chocby najmniejsza wzmianka o Polakach to jest to ZAWSZE powodem do obrzucenia nas najwiekszymi bluzgami. Brudasami nazywają Polaków nawet tak powazne gazety jak de Volkskrant. Holenderskie prawicowe organizacje regularnie raz w miesiącu organizują antypolskie demonstracje. Takiego antypolonizmu jak w Holandii nie widziałem jeszcze na oczy. Zaluje, ze sie nauczyłem tego faflonego jezyka. Byłoby mi duzo lepiej gdybym tego wszystkiego nie rozumiał."

Czy naprawę jest aż tak źle jak twierdzi autor cytowanej wypowiedzi? Aż mi się wierzyć nie chce w to, co ten człowiek pisze, ale może rzeczywiście tak jest. Podobno Holendrzy mówią na Polaków "polskie tsunami". Zawsze wydawało mi się że jakby nie było to Holendrzy lepiej się odnoszą do Polaków niż nasi "kochani" niemieccy sąsiedzi. No w końcu trochę polskich żołnierzy przelało krew za Holandię, a Sosabowskiemu dali nawet Medal Brązowego Lwa. Przedostatnie zdanie mnie przeraziło, gdyż jestem w trakcie nauki holenderskiego, w którą zainwestowałem już dużo pieniędzy i czasu. Z tego co napisał tamten gość wynika, że nie Polak masz szans na integrację w społeczeństwie holenderskim, bo Polak dla Holendra zawsze będzie Polakiem, nawet jeśli mówi po holendersku i dojeżdża rowerem do pracy. (Tak samo jak dla białego konserwatywnego Amerykanina z południa USA murzyn zawsze będzie murzynem, choć może być np. lekarzem albo inżynierem).

Ach, biedni my Polacy jesteśmy. Wgląda na to, że wszyscy nas zewsząd przepędzają. Polska też nas nie chce - odstrasza nas... dobrze wiemy czym.

Offline ALBUS

• Newbie
  • *
Odp: Stosunek Holendrów do Polaków
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 31, 2008, 18:45:12 pm »
Czy to Holender czy inny Chinczyk to ja mam w dupie wypowiedzi Holendrów tych, co nas szkalują.Bo nie mozna dawać wszystkich do jednego wora.Więc ci co o nas tak piszą to są prymitywni i sami pokazują swój poziom intelektualny.

Offline tharr

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 11, 2008, 12:12:58 pm »
Popieram ALBUSA, na poczatku wkurzalo mnie to ze mimo tego ze nie mam nic wspolnego z tymi wszystkimi przywarami jakie holendrzy nam przypisuja to i tak kiedy tylko ktos rozpozna moj akcent to od razu jestem pakowany do worka podpisanego ¨polska-pije, pali, klnie, smierdzi, nie ma wyksztalcenia, bedzie pracowal za 5 euro na godzine¨ ale po pewnym czasie przestalem sie dziwic bo sami taka opinie sobie wyrabiamy, jak widze zachowanie polakow w glupim chociazby sklepie to mnie szlak trafia, od razu przestawiam sie na mowienie w obcym jezyku zeby mnie z nimi nie wiazano.
Ludzie jesli jestescie burakami, nie chcialo wam sie uczyc w polsce i narzekacie na to ze jestescie nie doceniani w holandii to wracajcie do polski, stancie znowu pod sklepem i pijcie piwo jak dawniej, a nie rubcie tego w holandi bo reszta polakow ma potem klopot.
Nie udalo wam sie w anglii czy irlandii? nie wyjezdzajcie juz, najwyrazniej nie macie po co!

Offline Honda

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 13, 2008, 12:50:09 pm »
Niestety to prawda , polacy ktorzy sa burakami wyrabiaja nam taka opinie , bo tacy , wlasnie chodza z piwami w rece po ulicy udajac cwanakow i uzywaja duzo slowa na literke , K a holendrzy bardzo dobrze wiedza co to znaczy, normalni polacy nie sa zauwazani ba egzystuja normalnie nie wyrozniajac sie niczym od holendra ..ale opinia bierze sie wlasnie z takich.

Opinie robicie wy buraczki ktorzy uwazacie sie za wyluzowanych robiac takie sceny . Mieszkam w beverwijk , na tutejszym bazarze jest juz calkowite polskie buractwo , ostatnio byłem i 3 ziomali z piwami marki Bier za 33 centy zrobili scene bo pewnej pani wyszlo kawaleczek stringow , posypaly si komenty kur...ja pierd.....ale zajeb.....du...a.

Jestescie bydlem ze slomą w w waszych gumiokach.. brzydze sie takim zachowaniem ale co moge zrobic , odwrocic głowe i nie przyznawac sie ze jestem z PL..przykre to .......

Pzdr Pawelek

Offline Boni

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 25, 2008, 11:16:44 am »
Myślę że taką miarą mierzą nas takie same "buraki" jak Ci co przyjeżdżają z Polski i nam tu "buraczą"Znam conajmniej kilka osób lepiej postawionych w Holandii, i mam tu na mysli czystych Holendrów, oni mają własne zdanie na ten temat, i mówią że wszędzie znajdzie się zakała, w Holandii też są pijaki, brudasy itd...Tyle że u nas jest inna kultura picia, każdy chce zrobic to jak najtaniej, bo z normallnych polskich zarobków nie da się poszalec w klubach, wiec pozostają parki i miejscówki za sklepami.Niestety pochodzimy z biednego kraju, w którym ludzie nie mogąc poradzic sobie w egzystencji, poddaje się zaczynając pic by latwiej zapomniec o niedoli.Nie stac ich na normalne życie i żadne przyjemnosci.Ja się nie dziwię tym prostym ludziom,oczyiscie wiem tez ze nie jest dobrym wyjsciem umartwianie sie w ten sposób, a jesli ma się już rodzinę, trzeba za wszelką cenę o nią zadbac.Lepiej kupic dziecku chiński samochodzic niż butelkę piwę.Jednakze tak jak juz napisałam wcale się nie dziwię że ludzie popadają w takie skrajnosci.Mieszkałam w Polsce, jeździłam pod dużych miastach za pracą i lepszym życie.Nigdzie się nie udało, poniewaz koszty utrzymania przerastały moje możliwosci finansowe.Bywało że nie mialam pieniedzy na chleb, nie wspomnę o ubraniach czy kosmetykach i innych potrzebnych rzeczach...w takiej sytuacji moja bezradnosc doprowadzała niemal do rozpaczy...
W Holandii pracuje tylko mąz, ja opiekuję sie dzieckiem i uczęszczam do szkoły...i jest nas stac na normalne życie
Na zakonczenie...Nie wszyscy wkładają nas do tego samego wora.W Holandii spotkałam bardzo miłych i pomocnych ludzi i nigdy nie odczułam dyskryminacji...

Witam.nl - Polacy w Holandii. Praca w Holandi

« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 25, 2008, 11:16:44 am »

Offline Koval992

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 26, 2008, 13:04:11 pm »
ja mam dopiero 16 lat :) ale jest mi wstyd za Polakow ktorzy wyrabiaja slamską opinie dla innych. ale dokladnie... nie wszyscy holedrzy wkladaj nas do jednego wora... bo ja rowniez spotkalem wielu milych holedrow ktorzy maja o polakach dobre zdanie... na ulicy nie trzeba mowic ich jezykiem aby nie wiedzieli ze jest sie- Polakiem. tylko trzeba pokazac kulture... umiec sie zachowac... mieskzam w HAdze i jest tu wielu Polakow... jednak ci co przyjezdzaja tylko zarobic to ich nie obchodzi jak wyrabiaja opinie... oni chca pochlac... siegaja po narkotyki bo latwy dostep a jak uzbieraja na lepszy samocho zeby poszpanowac to wracaja... normalne Polskie rodziny nie sa wliczane do jednego wora... sami siebie prezentujecie a nie, ze Polak to Polak... pozdrawiam :)

Offline Nathaljja

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 03, 2008, 23:25:50 pm »
Miałam możliwość pobytu w Holandii przez pewien czas i muszę powiedzieć, że nigdy nie czułam się gorsza jako Polka, choć każdy wiedział skąd pochodzę:) Myślę, że wszystko zależy od ludzi na jakich się trafi.
Raz zdarzyło mi się zetknąć z niekoniecznie "miłą obsługą" w urzędzie, ale to mały incydent, poza tym Holendrzy wydają mi się raczej pozytywnie nastawieni "nawet" do nas:) cóż... może dużo zależy też od tego, jak my się prezentujemy... a piwo w ręku i niechlujny dresior to niekoniecznie dobre "introduction";/;/
mam nadzieje, że sytuacja ulegnie poprawie nietylko w konfrontacji: Polak-Holender, ale i Polak-reszta świata i że nie bedziemy musieli zjednywać sobie przyjaciół podpisem pod zgodą na tarczę...

Offline mariusz1212

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 27, 2011, 16:25:57 pm »
jeśli holendrzy  tak znienawidzili polakow to niech sie obrażą i niech nie przysyłają nam na polski rynek holenderskiego badziewia(kwiaty warzywa),wtedy my  nie będziemy musieli wyjeżdzac do nich,bo tu będziemy mieć prace.Przez nich ogrodnictwo polskie przestało byc opłacalne.

Offline KatarzynaH

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 22, 2015, 17:58:30 pm »
Ja polecam w tym temacie przeczytać sobie książkę Holandia. Presja depresji...Zapytani o Holandię te skojarzenia wymienimy bez wahania. Taką Holandię chcemy widzieć: nowoczesną, w której wszystko wolno, tętniącą życiem, wielokulturową, zanurzoną w globalnym świecie. I to jest możliwe w każdej chwili. Koninkrijk der Nederlanden, Królestwo Niderlandów, jak oficjalnie się nazywa, nie leży przecież gdzieś daleko. Ale to tylko zewnętrzna warstwa, pisze Marek Orzechowski. Holandie są dwie. Obie pociągające. Jedna, ta wprost z widokówki, druga skryta między wodą i tamami. Inna od innych. Ukształtowana przez naród mistrzowskich budowniczych tam i krajobrazów, śmiałych żeglarzy-odkrywców i bezwzględnych kupców.

Witam.nl - Polacy w Holandii. Praca w Holandi

« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 22, 2015, 17:58:30 pm »